Print Shortlink

Hizmetlerimiz

CC Tercüme olarak, ticari çeviri konusunda uzman çevirmen ve editör kadromuz ile ticari anlamda çeviri ihtiyacı duyan tüm firmalara çeviri ve dokümantasyon hizmeti vererek çözüm ortağı olmaktayız.

Uzmanlık Alanlarımız

Ticari ve İş Çevirileri

Ticari alanda yaptığımız başlıca çalışmalar aşağıdaki gibidir:

İdari Şartname, İhale Şartnameleri, İnşaat Sözleşmeleri, Taşeron Sözleşmeleri, İhracat Beyanatları, İhracat Onayı, İhracat Sertifikası, İmza Sirküleri, İnsan Kaynakları Raporları, İrsaliye, İş Yazışmaları, Kabul Beyannamesi, Kalite Sertifikası, Karantina Belgesi, Kargo Manifestosu, Kartvizit, Katalog, Kira Kontratı, Kira Sözleşmesi, Konşimento, Kredi Sözleşmesi, Kullanım Kılavuzu, Kuruluş Mukavelesi, Lisans Sözleşmesi, Materyal Güvenlik Fişi, Menşe Şahadetnamesi, Nakit Akış Tablosu, Onay Sertifikası, Paketleme Listesi, Pazarlama Materyalleri, Pazarlama Raporu, Proforma Fatura, Sağlık Sertifikası, Analiz Sertifikası, Alım Satım Sözleşmesi, ATA Karnesi, ATR Belgesi, Başvuru Yazısı, Bayilik Sözleşmesi; CE Belgesi, Dağıtım Raporu; Distribütörlük Sözleşmesi, Düzeltme Yazısı; Gümrük Beyannamesi; Gümrük Çıkış Beyannamesi, ISO Belgesi, İçerik Öğeleri Sertifikası, Sağlıklılık Sertifikası, Satış Konfirmasyonu, Satış Raporu, Satış ve Teknik Destek, Sigorta Poliçesi, Sipariş Teyidi, Sipariş Yazısı, Standart Kontrol Belgesi, Sunum, Şirket Ana Sözleşmesi, Taşeron Sözleşmeleri, Teknik Sertifikalar, Teknik Veri Dosyası Tescil Belgesi, Teminat Mektubu, Temsilcilik Sözleşmesi, Teyit Belgesi, Ticaret Gazeteleri, Ticari Fatura Çevirileri, TÜV Sertifikaları, Uygunluk Beyanı, Uygunluk Sertifikası, Uyumluluk Sertifikası, Üretici Sertifikası, Üretim Prosesi Sertifikası, Ürün Etiketleri, Ürün Listesi, Ürün Spesifikasyonu, Veterinerlik Sağlık Sertifikası, Yeminli Beyan, Yeterlilik Belgesi, Yetkilendirme Belgesi, Yönetim Kurulu Kararı…

Telekomünikasyon

CC Tercüme, dünya çapındaki pazarlara daha hızlı geçmenizi sağlayan uzman telekomünikasyon tercümeleri sağlar. Gelişmiş terminolojimiz ve tercümanlarımız geniş bir materyaller ağındaki ilgili endüstriler için tüm ticari dillerde doğru tercümeler sunar. Tercüme yönetim teknolojileri mevcut telekom servislerinin içine doğrudan yerleştirilerek iş akışını düzene koyar ve zaman ve süre tasarrufu sağlar. CC Tercüme, kalite standartlarını koruyarak, projeleri zamanında teslim etmek için gerekli deneyime ve performansa sahiptir.
Uzman Tercümanlar ve Terminolojiler
Projeler için yeterince kalifiye çevirmenler, editörler ve redaktörler sağlamak için çevirmenlerimiz titiz bir şekilde seçilir ve test edilir. Uzman çevirmenler ağ, telekomünikasyon, kablosuz iletişim ve ilgili endüstrilerde deneyime sahiptir. Tüm çevirmenler çeviri belleklerine, sözlük ve terminolojilere sahip olup, çevirinin büyük projelerde bile doğru ve tutarlı olması sağlanır. Hızlı teslimat gerektiren büyük projeler için hızlı bir ekip kurabiliriz.Proje Yöneticileri hem proje planlama hem de kalite kontrol konularında yeteneklidir.

Medikal Tercüme

Medikal alanda kaliteli tercüme lüks bir ihtiyaç değildir. Önemlidir! Eğer çevirisini yapılmasını istediğiniz tıbbi cihaz kullanma kılavuzu ve arayüzü, klinik araştırma raporları, patent belgeleri ya da araştırma dosyaları bulunuyorsa, tercume.com sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. CC Tercüme, Türkiye ve dünyanın önde gelen kuruluşlarına, hastanelerine, tıbbi cihaz üreticilerine, tıp sektörü çalışanlarına ve araştırmacılara yıllardır hizmet vermektedir.Yerelleştirme konusunda yanlış tercüme kesinlikle sıfır toleransa sahiptir. Siz de medikal tercüme ihtiyacınızı şansa bırakmayın ve kaliteli tıbbi tercümanlara sahip firmamız ile çalışmaya başlayın.CC Tercüme, çevirilerin %100 kalitede olduğundan emin olmak için bütün müşterileriyle bizzat yakından çalışmaktadır. Medikal tercüme süreci boyunca uygulamış olduğumuz “Proje Yönetim Sistemimiz” sayesinden tıbbi tercüme servisinizi kusursuz ve zamanında teslim alacaksınız.

Hukuki Çeviri

Uluslararası ve Türk hukuk mevzuatları konularında uzman hukukçu tercümanlar tarafından verilen yazılı tercüme hizmetimizi kapsar.Mahkeme Kararları, Hukuki Yazışmalar, Kanun ve Yönetmelikler, Sözleşmeler, Patent Başvuruları, Beyannameler, İş Teklif ve Sözleşmeleri, Vekaletnameler, İşçi – İşveren İlişkileriyle ilgili belgeler ve diğer her çeşit kanuni belgelerin Türkçe’ye ve başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, , olmak üzere yabancı dillere çevrilmeleri uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kalite ve zamanlama eksenli hareket eden CC Tercüme, yaptırmakta olduğunuz çeviri ve tercümelerde işinize hız ve kalite katacaktır. Geniş tercüman ve Çevirmen kadromuz, teknik imkanlarımızla tüm çeviri sahalarında olduğu gibi Hukuki Çevirilerinizde size hizmet vermekteyiz.

Otomotiv

Otomotiv Departmanı, konusunda uzman çevirmen ve editör kadrosu ile otomotiv firmalarına tüm dil çiftlerinde her türlü çeviri ve dokümantasyon hizmeti sağlamaktadır. Kullanım Kılavuzları ve Atölye El Kitapları başta olmak üzere Teknik Servis Bültenleri, Elektrik Şemaları, Yedek Parça Katalogları, Eğitim Notları, Satış-Pazarlama dokümanları çevirileri, yoğun olarak yürüttüğümüz projelerdendir. Son zamanlarda artan taleple birlikte web tabanlı projeler için yaptığımız yatırımlarla, bu tip projeleri de çok kısa sürede ve hatasız teslim etmekteyiz.Otomotiv Departmanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı projelerinde otomotiv altyapısı güçlü ve sektörde deneyimli çevirmenlerle/editörlerle çalışmaktadır. Bununla birlikte, maliyet ve teslim süresini azaltırken kaliteyi koruyan yazılımları sayesinde sürekli müşteri memnuniyetini de garanti etmektedir.Yurtiçi ve yurtdışı uzman çevirmen/editör kadromuz ve profesyonel proje yönetimi ekibimizle otomotiv konulu her türlü projenizde sizlere destek olmaya hazırız.

Elektronik

Elektronik Departmanı, Elektronik/Bilişim konusunda faaliyet gösteren birçok uluslararası firmaya, Kullanım Kılavuzları, Servis Manüelleri, Teknik Dokümanlar, Cep Telefonu Yazılımı, Sözleşmeler, Yazılım Yerelleştirme, Help Dosyaları, Ekran Menüleri vb çalışmalarda çeviri hizmeti sunmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli çevirmenleri ile profesyonel proje yöneticileri, en kısa zamanda, kaliteli ve en doğru sonuçlarla çözüm ortağınız olarak yardımınıza hazırdır.

Akademik

Akademik tercümeleriniz, konusunda uzman ve deneyimli tercümanlarımız tarafından hedeflenen dile çevirileri yapılır.
Akademik tercüme çeviri hizmeti verdiğimiz konular.
Her konuda yüksek lisans tezleri, doktora tezleri, ödevler, projeler, sunumlar, akademik araştırmalar v.b. konularda, akademisyen ve öğrencilere verilen tercüme hizmetimizdir. Akademik tercüme konusunda hizmet veren tercümanlarımız konularında uzman ve deneyimlidir.